JF WNĘTRZA

Projekt wnętrz to dla naszej pracowni nie tylko zbiór inspiracji, koncepcji, wizualizacji i wytycznych realizacyjnych. Choć to z pewnością rzeczy wielkiej wagi, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić setki pomysłów przemykających w naszych głowach, a i trudne do realizacji dla wykonawców bez szczegółowych rysunków technicznych. Projekt wnętrz jednak ma za zadanie przede wszystkim oszczędzić czas naszych Klientów oraz zadbać o kontrolę zakładanego budżetu inwestycji.

Kiedy zaczynamy współpracę?  Wbrew pozorom drogę projektową często zaczynamy jeszcze zanim powstanie budynek. 

Wiemy jak trudne jest znalezienie odpowiedniego mieszkania wśród dostępnych ofert deweloperów. Kuszą lokalizacją, promocjami, ogródkami czy tarasami, ale czasem niewielki drobiazg w układzie mieszkania może być decydujący przy wyborze tego, które w efekcie końcowym spełni wszystkie oczekiwania jego przyszłych mieszkańców.

Niejednokrotnie współpracę zaczynamy od pomocy w wyborze mieszkania wśród wyselekcjonowanych lokalizacji aby ułatwić decyzję przedstawiając argumenty „za” i „przeciw” w odniesieniu do „potencjału” danej nieruchomości.

Zdarza się i tak, że współpracę rozpoczynamy od marzeń o domu. We współpracy z architektami kubaturowymi tworzymy spójną wizję indywidualnie zaprojektowanych wnętrz ubranych w bryłę budynku.
Rozpoczęcie pracy nad projektem wnętrz zanim budynek powstanie wydaje się być dość zabawne, ale to w takim właśnie podejściu można zyskać najwięcej oszczędności czasu i budżetu. 

Budynki sprzedawane w stanie deweloperskim - domy, mieszkania czy przestrzenie biurowe mają zadany układ funkcjonalny, który nie zawsze odpowiada w pełni nowym lokatorom. Brak tu indywidualnie zaprojektowanej instalacji elektrycznej czy wod-kan, bo chcielibyśmy wannę, a nie prysznic, umywalkę z innej strony, a pralkę wygodniej byłoby mieć w przedpokoju, lampę nad stołem, strefowe  oświetlenie i wiele, wiele innych… 

Nasza praca to pomoc w wyselekcjonowaniu najlepszych rozwiązań funkcjonalnych, ergonomicznych oraz stylistycznych, które będą odzwierciedleniem potrzeb inwestora. Nad projektem pracujemy do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu. 

Projekt to zawsze rodzaj kompromisu między naszymi propozycjami projektowymi, marzeniami inwestora, a budżetem inwestycji.

Dobry projekt wnętrz to jednak dopiero połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi jego realizacja. Piękne, nawet najbardziej realistyczne wizualizacje nigdy nie zastąpią prawdziwego kontaktu z proponowanymi rozwiązaniami materiałowymi
Realizacja zaczyna się od wyboru materiałów i elementów wyposażenia wnętrz oraz ich technologii dopasowanej do wymogów klienta lub inwestycji. Gotowy projekt to zbiór wytycznych, które pomagają nie tylko odwzorować wnętrze w naturze z pomocą sprawdzonych ekip remontowo-wykończeniowych, ale także pomogą przygotować rzetelną ofertę na wszelkie prace oraz materiały potrzebne do realizacji.

Kompletny projekt zawiera bowiem wszelkie informacje dotyczące zastosowanych technologii, użytych materiałów i ich ilości, które ułatwiają organizację harmonogramu prac i kontrolę budżetu inwestycji.

W trakcie nadzorów autorskich prace przebiegają pod czujnym okiem projektanta z dbałością o najmniejszy detal, aby efekt końcowy był tak samo satysfakcjonujący jak wizualizacje w etapie stylistycznym

Niezależnie czy to we wnętrzach mieszkań, czy małych lub większych domów, albo w przestrzeniach biurowych czy sklepów i restauracji dążymy do tego, aby uśmiech zadowolenia gościł na twarzy naszych Inwestorów na każdym etapie realizacji projektu.